Osta pilet

Tallinn - pealinn

Tallinn asub Soome lahe lõunakaldal, Helsingist vaid 83 km lõunas. Praamireis linnade vahel võtab aega 2 tundi või vähem. Linnal on Stockholmi ja Alaska pealinna Juneauga peaaegu identne geograafiline laius.

Eesti valgete ööde ajal juunis püsib siinne taevas hele kell 4:00-23:00. See on roheline linn, mille uhkused on 40 km2 parke ja metsasid ning selle lahega piirnev 2 km pikkune liivarand. Tänu oma väikesele suurusele ja kompaktsele paigutusele on Tallinnas äärmiselt lihtne ringi liikuda.

Tallinna süda on tema keskaegne vanalinn (UNESCO maailmapärand), haruldaste majade, gooti spiraalide ja munakivitänavatega muinasjutulik ümbruskond, mis pärineb 13. – 16. sajandist, päevilt, mil see oli jõudsalt arenev hansalinnade kaubanduskeskus.

Kuid olenemata, kui palju tallinlased tunnevad uhkust oma linna keskaegse pärandi üle, hoopis linna modernne linnaelu kipub olema see, mis satub rahvusvahelistele ajaleheveergudele. Tallinn ei kuulu mitte ainult Euroopa kõige rohkem tehnoloogiale orienteeritud linnade hulka, mis on teejuhiks kõiges alates tasuta avalikust WiFi-st kuni e-valitsemiseni, vaid sellel on ka dünaamiline äriringkond, mis laieneb jõudsalt uutesse valdkondadesse. Linnas on üle 360 ​​avaliku WiFi-ala ja üle 700 avaliku internetipunkti, millest enamik on tasuta.

Antiesteetilise nõukogude aja pärandiks on see, et ilusat vana Tallinna ümbritsevad uuemad linnaosad, mitmel pool domineerib jõhker stalinlik arhitektuur.

See teeb Tallinnast ühe huvitava koha, kus tänavasõitu harrastada – on palju uusi ja vanu sõidetavaid kohti üle linna.

Tallinna saab lennata enamikust Euroopa suurematest linnadest. Tänu ühendusele mitme Euroopa suurima lennujaamaga pääseb Tallinnasse igast maailma nurgast. Infot lennufirmade, sõiduplaanide ja tollide kohta leiate ka Lennart Meri Tallinna lennujaama kodulehelt.

Soovitame kasutada veebipõhiseid broneerimismootoreid, mis pakuvad lendude võrdlemist, võimaldades valida erinevate lennuliinide vahel Tallinnasse, näiteks Lastminute.com, Skyscanner.net ja cheapflights.com.

Eestisse saab kergelt ka auto, bussi või laevaga reisida, kuid rongiga tasub tulla vaid Venemaalt või Lätist.

Rohkem infot Eestisse tuleku kohta Visit Estonia kodulehelt ja Covid viirusest tulenevate piirangute ja reeglite kohta Kriis.ee kodulehelt.

10 huvitavat fakti Eesti kohta

  1. Skype on eestlaste loodud tarkvara. Lisaks on veel kolm eestlaste loodud või siin paiknevat “ükssarvikut” – Bolt, Transferwise ja Playtech, mis teevad Eestist kõige rohkemate ükssarvikutega riigi ühe inimese kohta.
  2. Eesti on digitaalne ühiskond, mis võttis esimesena kasutusele veebihääletuse 2005. aastal ning praktiliselt kõik maksudeklaratsioonid esitatakse elektrooniliselt. Kodanikud saavad ametlikke dokumente digiallkirjastada oma ID-kaartidega ja igaüks saab teha taotluse e-residendiks hakkamiseks
  3. Ainult 1.3 miljoni kodanikuga ja rohkem kui 2 miljoni külastajaga iga aasta, Eesti on üks riikidest, kus turistide arv ületab kohalikku populatsiooni.
  4. Eestis on üks kõige hõredamalt asustatud kohti- vaid 28 inimest ruutkilomeetri kohta.
  5. Eestis on pindala kohta kõige rohkem meteoriidikraatreid.
  6. Eestlane Arvo Pärt on tituleeritud iga-aastaselt maailma kõige enam mängitud elavaks heliloojaks.
  7. Tallinna nimi tuleneb sõnapaarist “Taani linnus.”
  8. Oleviste kirik oli maailma kõige kõrgem hoone aastatel 1549-1625.
  9. Eestis on rahvastiku kohta kõige rohkem supermodelle.
  10. Ühistransport on olnud tasuta Tallinna elanikele alates 2013. aasta algusest ning see tegi Tallinnast Euroopa esimese pealinna, mis kaotas kodanikele transporditasud.

Kohad väärt külastamist

Lennusadama muuseum
Vesilennuki 6, Tallinn

Lennusadama muuseum on meeldejääv elamus kogu perele: kuhjaga huvitavat lugemist, ümbermaailmareis Kollasel Allveelaeval, mereväe riietes pildistamine, suur akvaarium, simulaatorid ja palju muud põnevat.

Tegevust jätkub kõigile:

  • võimalus tellida ekskursioone nii eesti kui ka mitmes muus keeles;
  • suurepärase valikuga mereteemaline muuseumipood ning kohvik-restoran MARU;
  • töötav sadam, laevad ja purjekad, tore mere- ja linnavaade ning laste mänguväljak;
  • sisukad programmid lastele ja täiskasvanutele.
  • Angaari on võimalik rentida ka õhtusteks üritusteks kuni 1500 inimesele!

Proto avastustehas
Peetri 10, Tallinn

Esimene hariduslik virtuaalreaalsuse keskus PROTO avastustehas, kus sind ootab interaktiivne ja sinu osalusel põhinev fantaasiamaailm.  Avanevad sajanditetagused suured teadusavastused – unikaalsed prototüübid, millele puhub elu sisse moodsaim 21. sajandi tehnoloogia. Haaravaid ja harivaid tegevusi leidub siin nii suurtele kui väikestele.

Eesti kunstimuuseum KUMU
Weizenbergi 34 / Valge 1, Tallinn

Kumu on Eesti Kunstimuuseumi peahoone ning suurim ja esinduslikem näitusepaik Eestis. Muuseum avati 17. veebruaril 2006. Aastal 2008 võitis Kumu Euroopa aasta muuseumi tiitli. See on märkimisväärne rahvusvaheline tunnustus Kumu pürgimusele olla tõeliselt kaasaegne kunstimuuseum, mis ei ole pühendunud ainult kogumisele, säilitamisele ja eksponeerimisele, vaid on polüfunktsionaalne ruum aktiivseks vaimseks tegevuseks alates väikelastele suunatud haridusprogrammidest kuni diskussioonideni kunsti olemuse ja tähenduse üle kaasaegses maailmas.

Tallinn TV Tower
Kloostrimetsa tee 58 A, Tallinn

Tallinna Teletorn on Eesti kõrgeim ehitis – torni kõrgus on 314 meetrit.

Sihtasutuse Tallinna Teletorn eesmärk on kvaliteetsete turismi-, kultuuri- ja vaba aja teenuste pakkumine Tallinna Teletornis ning Teletorni turundamine rahvusvahelise vaatamisväärsuse ja elamusturismi sihtkohana.

Tornis ootavad sind:

  • panoraamvaade 170m kõrguselt;
  • väliterrass 21. korrusel;
  • Eestit ja Tallinna tutvustavad interaktiivsed multimeedialahendused;
  • vaade maa peale läbi klaaspõranda;
  • adrenaliinirohke jalutus serval;
  • futuristlik sisemiljöö;
  • kinosaal;
  • atraktsioonid lastele;
  • mini TV stuudio;
  • kingipood.