AUGUST 21–25, 2024 IN COMB FACTORY & LOCATION AROUND TARTU ESTONIA ● AUGUST 21–25, 2024 IN COMB FACTORY & LOCATION AROUND TARTU ESTONIA ● AUGUST 21–25, 2024 IN COMB FACTORY & LOCATION AROUND TARTU ESTONIA ● AUGUST 21–25, 2024 IN COMB FACTORY & LOCATION AROUND TARTU ESTONIA ●
Ürituse alguseni:

00 : Päeva

00 : Tundi

00 : Minutit

00 Sekundit

Osta pilet

Simple Session toimub sel korral varasügisel!

Simple Sessioni rahvusvahelised tegevused tutvustamaks Tallinnat ja Eestit atraktiivse turismisihtkohana on toetatud Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt (199 850 eurot kolme aasta peale 2023-2025)

Põhjala kultuuritehas, Põhja-Tallinna kultuuriline kohtumispaik, on valmis võõrustama aasta oodatuimat tänavaspordisündmust – Simple Session. See grandioosne festival on tagasi 20.-26. septembril, tuues kaasa maailma parimad BMX-ratturid ja rulatajad. Endine kummikuvabrik on selleks ajaks muutunud elavaks ja energiliseks paigaks, kus tänavasport kohtub fännidega, tuues Simple Sessioni tagasi selle juurte juurde.

Oodake, kui sadakond maailma parimat BMX-ratturit ja rulatajat, koos kohaliku BMX ja rulaskene tipptegijatega, astuvad vastamisi Nate Wesseli kujundatud 800-ruutmeetrise, värskelt loodud võistlusväljakul. Põhjala tehase saalid ja hoovid muutuvad festivali välialaks, pakkudes erivõistlusi, kinoseansse, partnerite poolt korraldatud tegevusi ja meeleolukat hängimisvõimalust. Üritused kestavad kokku seitse päeva, 20.-26. septembril, hõlmates ka sündmusi üle kogu Tallinna.

Loomulikult ei saa mööduda Simple Sessioni nädalavahetus ilma kuulsate eel- ja järelpidudeta. Need toimuvad neljapäevast pühapäevani, 21.-24. septembrini, pakkudes nii kontserte kui ka pidusid. Tulge ja saage osa Simple Sessioni grandioossest festivalist Põhjala tehases ja paljudes teistes spottides üle linna!


MIS TOIMUB?

  • 100+ maailma parimat BMX tänavasõiduratturit ja rulatajat
  • Kaks päeva meelierutavaid võistlusi Nate Wesseli kujundatud 800m2 uhiuues skatepargis
  • Parima triki võistlused
  • Neli päeva pidusid ja kontserte (N-P 21-24.09 – piletid saadavad eraldi ja varsti)
  • Festivali väliala ja esimene Põhjala Tehase hangaar, koos minirämbi võistluste ja meie partnerite mitmesuguste tegevustega (sissepääs tasuta)
  • Tänavavõistlused ja jam‘id K–R 20-22.09 Vabaduse väljakul, Skoone bastionil ja asukohtades üle linna
  • Avatud sessioonid ja mini-üritused (13.06 – piletid saadaval eraldi)
  • KÄT Studio: ‘GIRLS GIRLS GIRLS’ Rula töötubade päev esmaspäeval 25.09
  • VANS Päev teisipäeval 26.09, 26.09 (TBD)

Simple Session, Eesti üks suurimaid rahvusvahelist kõlapinda leidnud üritusi, on toimunud järjepidevalt rohkem kui 22 aasta vältel. See teeb sellest ühe pikima ajalooga elamusspordivõistluste sarja kogu maailmas. Alguses Tartu kohaliku võistlusena välja kasvanud Simple Session on muutunud ekstreemspordi maailma kultusürituseks. Iga aasta toob see Eestisse rohkem välisvõistlejaid, sealhulgas kuulsamaid BMXi rattureid ja rulatajaid, ulatudes veebi, televisiooni ja trükisõna kaudu miljonite fännideni kogu maailmas.

Simple Session pakub elamusterohket nädalavahetust, täis enneolematut vaatemängu ligikaudu kahest sajast tippratturist ja rulatajast rohkem kui 30 riigist. Simple Sessioni võistlusväljak on alati uus ja massiivne ning võimaldab kaasa elada nii rula kui BMXi absoluutsete tippude sõidule, samuti Eesti ja meie lähiriikide parimate esitustele. Võistlusväljakul valitseb sütitav meeleolu ja mõnus atmosfäär, mis levib üle kogu linna.

Simple Session on olnud Eesti tänavaspordi veduriks juba üle kahe aastakümne. Koos sellega on üles kasvanud mitu põlvkonda Eesti elamusspordi fänne. Simple Session pole kunagi olnud lihtsalt võistlus spordiareenil. See kannab endas kaasas kogu nende alade kultuuri laia spektrit, tuues fännideni filmifestivalid, esilinastused, ajakirjad, väljaanded, näitused, töötoad ning ühissõidud linnatänavatel. Simple Session on üle maailma sõprade kokkusaamiskoht, mis on muutnud Eesti vähemalt korra aastas ekstreemspordi maailma mekaks.