Red Bull TV Osta pilet

Simple Session tähistab 20. juubelit

Simple Sessioni rahvusvahelised tegevused tutvustamaks Tallinnat ja Eestit atraktiivse turismisihtkohana on toetatud Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt (200 000 eurot kolme aasta peale 2020-2022).

2001. aastal Tartus vendade Risto ja Mario Kalmre ning Piret Kulli eestvedamisel alguse saanud Eesti oma ekstreemiolümpia toob igal ajal talvisesse Tallinna kokku rulatajaid ja BMX-rattureid kogu maailmast.

Võistlus pakub kirgikütvat võistlust ja mõnusat meelelahutust sadadele tuhandatele vaatajatele üle ilma, kes elavad sündmusele ja oma riikide esindajatele kaasa aasta-aastalt üha uueneva kaasaegse teleülekande kaudu. Seetõttu peetaksegi Simple Sessionit üheks kõige rahvusvahelisemaks ekstreemspordisündmuseks maailmas – igal aastal osaleb Saku Suurhalli rajatud unikaalsel võistlusväljakul rula- ja rattasportlasi ligikaudu 35 riigist, kusjuures esindatud on pea kõik maailmajaod.

20 aasta jooksul on võistlust lisaks erialaväljaannetele kajastanud ülemaailmsed telekanalid Extreme Sports Channel, Eurosport, ESPN, Fuel TV, Fox Sports ja MTV. Simple Sessionil on võistelnud pea kõik oma ala absoluutsed tipud ja superstaarid, sh kümned X-Mängude võitjad. Maailmas paljude noorte ekstreemsportlaste unelmate võistluseks kujunenud Simple Session on tunnustust kogunud ka kõige kõrgemal tasemel: 2017. aastal avas festivali president Kersti Kaljulaid ning 2019. aastal väisas võistlusi rulasõidu guru Tony Hawk isiklikult.

Üks olulisemaid eesmärke on Simple Sessionil olnud kohalike kohalikele rulatajatele ja BMX-ratturitele võimaluse andmine end maailma parimate konkurentsis proovile panna ja pakkuda inspiratsiooni uuele põlvkonnale, kes näeksid ekstreemspordis võimalust eneseteostuseks. Suviti on festival rõõmustanud ka lähiriikide ekstreemifänne: aastatel 2010-2011 toimusid Simple Sessioni tähe all võistlused Helsingi kesklinnas ning aastatel 2017-2018 Riias.

Tule ja saa osa Simple Sessioni suurejoonelisest 20. juubelifestivalist 8. ja 9. veebruaril 2020 Tallinnas, Saku Suurhallis!