Osta pilet

Simple Session toimub sel korral suvel

Simple Sessioni rahvusvahelised tegevused tutvustamaks Tallinnat ja Eestit atraktiivse turismisihtkohana on toetatud Euroopa Regionaalarengu Fondi poolt (200 000 eurot kolme aasta peale 2020-2022).

Aasta oodatuim tänavaspordisündmus Simple Session on tagasi suure suvise festivalina 20. ja 21. augustil Põhja-Tallinna uues kohtumispaigas Põhjala kultuuritehases.

Endise Põhjala kummikuvabriku vallutavad augusti magusaimal nädalavahetusel 64 maailma parimat BMX-ratturit ja rulasõitjat. Eesti suurima ja maailma ühe tuntuima elamusspordisündmuse toimumine moodsas Põhja-Tallinnas teeb sellest aasta ühe oodatuima ürituse. Kuna Simple Session on tugev Eesti visiitkaart maailma ekstreemsportlaste ja noorte seas, saab festival avapaugu just meie taasiseseisvumise 30. aastapäeval, 20. augustil.

Ürituse teevad eksklusiivseks suvine toimumisaeg, uus asukoht ja piiratud kohtade arv. Fakt, et BMX ja rulasõit on sellest aastast ka Tokyo Olümpiamängude kavas, teeb Eestis toimuva festivali ligitõmbavaks ka seetõttu, et korraldajad on kutsunud Simple Sessionile ka mõned värsked olümpiadebütandid.

Kohalik ja rahvusvaheline trikiratta (võisteldakse street– ehk tänavasõidus) ja rula koorekiht lähevad Tallinnas võistlustulle Nate Wesseli kujundatud 600 ruutmeetrisel uuel ja ainult Simple Sessioni jaoks kerkival võistlusväljakul. Kui rula ja BMX võistluste kvalifikatsioonid ning finaalid toimuvad Põhjala tehase sisehallis, siis hoovi kerkib festivali väliala, kus toimuvad minirambi jämmid, Kendama-trikkide etteasted, tegevused toetajate poolt, saab nautida head sööki-jooki ning mõnusalt aega veeta. Sissepääs festivali välialale on kõigile tasuta.