MARCH 8–9, 2025 IN UNIBET ARENA, TALLINN, ESTONIA ● MARCH 8–9, 2025 IN UNIBET ARENA, TALLINN, ESTONIA ● MARCH 8–9, 2025 IN UNIBET ARENA, TALLINN, ESTONIA ● MARCH 8–9, 2025 IN UNIBET ARENA, TALLINN, ESTONIA ●
Ürituse alguseni:

00 : Päeva

00 : Tundi

00 : Minutit

00 Sekundit

Osta pilet

Tartu - Euroopa Kultuuripealinn

Baltikumi vanima linnana pakub Tartu põnevaid vaatamisväärsusi igal sammul, eriti kesklinnas, mis on omapärane riiklik muinsuskaitseala. Siin leidub stiilinäiteid keskajast tänapäevase moodsa arhitektuurini, mida ilmestavad hubased kohvikud ja omapärased restoranid, linnaloodus ning elav tudengilinna melu. Tartu on eesti kultuuri häll – siit sai alguse rahvusülikool, siin alustasid oma tegevust esimesed ajalehed ja kultuuriseltsid, 1869. aastal toimus siin esimene rahvuslik üldlaulupidu ja 1870. aastal avati esimene kutseline teater Vanemuine. Siin asuvad Rahvusarhiiv ning Haridus- ja Teadusministeerium, lisaks on Tartu koduks mitmetele olulistele kultuuriasutustele. Olulisim neist on enam kui sajandivanune Eesti Rahva Muuseum, kus ajalugu on põimunud innovatsiooniga – muuseumi Eesti ja soome-ugri rahvaste kultuuriloo püsinäitused on esitatud nii läbi esemeliste eksponaatide kui ka nutikate uudsete lahenduste, luues sideme vanema ja noorema generatsiooni vahel.

Tartu 2024

Tartu koos Lõuna-Eestiga on Euroopa kultuuripealinn aastal 2024! See on kogu Eesti suursündmus, mis pakub erilisi kultuurielamusi nii Tartus kui ka kogu Lõuna-Eestis.

Terve aasta vältav programm on inspireeritud loovkonseptsioonist Ellujäämise Kunstid. Lisaks on Tartu 2024 eesmärk astuda samme keskkonnahoidliku tuleviku pool, seega kõik sündmused on korraldatud keskkonda silmas pidades.

Kultuuripealinna programmist leiab kontserte, pidusid, näituseid ja palju muud – Tartu täidab armastusega Suudlev Tartu, tuliseid arutelusid pakub Alasti Tõde ning suvel saab linnaruumi nautida Autovabaduse puiesteel.

Kultuuripealinna programm toob siia üle 1000 eriilmelise sündmuse. Tutvu Tartu 2024 sündmustega SIIN.

Kohad väärt külastamist

Eesti Rahva Muuseum
Museumi tee 2, Tartu

Eesti Rahva Muuseum on etnoloogilise suunaga kultuuriloomuuseum, mille eesmärk on kajastada igapäevaelu, kultuuri kui elamise viisi ja laadi, arvestades selle ajalist, ruumilist ja sotsiaalset mitmekesisust. Muuseum keskendub eesti kultuurile, millele lisanduvad teised soome-ugri rahvad. ERM on olnud ja jääb küllap tulevikuski Eesti üheks põhiliseks etnoloogiakeskuseks nii uurimistöö kui ka õpetamise alal. Tartu Ülikooli etnoloogia eriala on alati suurel määral toetunud muuseumi varadele ja inimestele.

Emajõgi

Emajõgi ühendab omavahel Võrtsjärve ja Peipsit ning on Eesti ainus kogu pikkuses laevatatav jõgi. Keskajal olulise kaubateena tuntud jõgi ühendas läänepoolsed hansalinnad Pihkva ja Novgorodiga ning on tänapäeval Tartu linna üheks olulisemaks sümboliks. Emajõele on iseloomulikud soised kaldad, mis on sajandite vältel teinud raskeks nii sildade ehitamise kui ka jõe ületamise. Tartu linna piires on Emajõel viis auto- ja kaks jalakäijate silda, mitmeid kaisid ja viis paadisadamat

Värvikas tänavakunst

Euroopas pole just palju linnu, kus grafitid valmivad koostöös linnavõimuga. Oma värvika ja mitmekülgse tänavakunstiga on Tartu just üks neist linnadest. Jalutades nii peatänavail kui väiksematel kõrvalteedel kohtab üsna sageli huvitavaid meistriteoseid või grafitisugemetega hüüdlauseid (slogan‘eid) ja joonistusi.