Red Bull TV Osta pilet

Naiste BMX sõiduklass tuleb 20. aasta juubeliks Simple Sessionile tagasi!

Simple Session on alati naissoost sõitjaid toetanud. Meie esimene naiste rulavõistlus toimus juba 2006. aastal, aga tüdrukud on tegelikult meie areenil oma oskusi näidanud sellest ajast saadik, kui Simple Session kolis Saku Suurhalli.

Esimene naiste BMX klass nimega “Sister Session” toimus esmakordselt 2012. aasta sündmusel. Tüdrukud oli väga elevil võimalusest sõita nii suure publiku ees ning näitasid, et nendel on samuti suured trikid ja väärivad seal olemist täpselt nagu mehedki. See oli esimene kord, kui naissõitjad said sellise mastaabiga üritusest osa võtta. Võistlusklassiga samanimeline dokumentaalfilm “Sister Session” jõudis Bicycle Film Festival’i nimekirja, kus see osutus väga edukaks ja mängiti lausa 30 linnas üle maailma. Tüdrukud naasid Eestisse järgmisel aastalgi.

Kahjuks on Simple Session’il väga tihe graafik ja võttes vastu üle 150 sportlase igal aastal vaid kaheks võistluspäevaks, siis kahjuks jäi 2013. aasta võistlus tüdrukutele viimaseks. Kuid 2020 saab olema BMX’i, eriti naiste BMX’i jaoks tähtis aasta – spordiala teeb oma debüüdi 2020 Tokyo Olümpiamängudel. 9 meest ja 9 naist lähevad võistlustulle miljonite pealtvaatajate ees üle kogu maailma ja selle kõige tipuks valitakse päris esimesed BMX Freestyle Olümpiamängude kuldmedalistid. Samuti saab olema see ka aasta, kui tüdrukud saavad uuesti võimaluse tulla Simple Session’ile oma taset näitama.

Naiste BMX on viimaste aastatega meeletu hüppe teinud – võistlustel osalejate arv on mitmekordistunud, tase on oluliselt tõusnud, erinevaid võistluseid on aastasse tekkinud rohkem kui paljud neist jõuavad külastada, peamiselt kõik FISE ja Vans Pro Cup karikasarjade võistlused maailma eri paikades.

Simple Session’il on hea meel kutsuda tüdrukuid tagasi Saku Suurhalli, et alustada võistlusaastat õige jala pealt!

 

Sister Sessionil osalevad:

Minato Oike (JPN) – Jaapani esindaja Olümpiamängudel

Angie Marino (USA) – 2x Sister Session’i hõbemedalist

Teresa Fernández-Miranda (ESP) – mitmekordne Vans Pro Cup’ide võitja

Nikita Ducarroz (CHE) – Vans Pro Cup 2019 üldarvestuses 2. koht

Elizaveta Posadskikh (RUS) – kolmekordne Venemaa BMX meister

Sasha Pardoe (GBR) – parim Ühendkuningriigi sõitja Backyard Jam’il, kahekordne NASS hõbemedalist

Lara Lessmann (DEU) – 2017 Noorte Olümpiamängude kuldmedalist

Macarena Perez (CHI) – tõenäoline Tšiili esindaja Olümpiamängudel

Jana Muradova (NDL) – Hollandi BMX tšempion 2019

Jennifer Wohlrab (DEU) – hea stiili ja trikkidega Saksa bädäss

Arina Brabus (RUS) – sensatsiooniline vene BMX staar

Katya Kruglova (RUS) – 2013 Sister Sessioni võistleja, striidilammutaja