AUGUST 21–25, 2024 IN COMB FACTORY & LOCATION AROUND TARTU ESTONIA ● AUGUST 21–25, 2024 IN COMB FACTORY & LOCATION AROUND TARTU ESTONIA ● AUGUST 21–25, 2024 IN COMB FACTORY & LOCATION AROUND TARTU ESTONIA ● AUGUST 21–25, 2024 IN COMB FACTORY & LOCATION AROUND TARTU ESTONIA ●
Ürituse alguseni:

00 : Päeva

00 : Tundi

00 : Minutit

00 Sekundit

Osta pilet

Eile hilisõhtul sai eduka lõppakordi legendaarne Simple Sessioni ekstreemspordiüritus. Ajaloolise Põhjala tehase seinte vahel võidutsesid rulasõidus Brasiilia, Slovakkia ja Suurbritannia ning BMX-tänavasõidus Ameerika Ühendriigid ja Hispaania.

Rulasõidu võitis brasiillane Ivan Monteiro, kellele kohtunikud andsid perfektse sõidu eest 92,75 punkti. Talle järgesid slovakk Rišo Tury (90,50 punkti) ning britt Alex Decunha (89 punkti). Ainsa eestlasena finaali jõudnud ja tugevad sõidud teinud Raul Urberg jäi 82,25 punktiga seitsmendaks.

BMX-sõitude finaal tõi Põhjala tehase rahvast puupüsti täis ja pakkus pealtvaatajatele meeleolukaid hetki. Brock Raiford USA-st pani võistluse kinni ülimalt jõulise sõiduga, tema parima etteaste skooriks jäi 92,33. Teise koha sai 92-punktiga hispaanlane Courage Adams tänu tehniliselt perfektsele etteastele ning esimese sõidu järel juhtinud Reed Stark jäi kolmandaks 87,33 punktiga.

Meeleolukas rulapäev rõõmustas ka eestlasi

Seitsmendale kohale platseerunud 28-aastane tartlane Raul Urberg parandas Simple Sessioni isiklikku parimat tulemust 2013. aasta veebruarist, mil ta jäi 17. kohale. Rahvuslikku meelestatust ja poolehoidu oli tunda kohe kui Urberg areenile astus – pealtvaatajad aplodeerisid rajult ning elasid täiel rinnal kaasa.

Peakohtunik, rulalegend Dave Duncan kommenteeris, et Urberg tegi tugeva sõidu ja tema üle võib uhkust tunda. „Tal oli mitmekesine valik trikke ja seda me just kõrgelt hindamegi,“ sõnas Duncan.

Ürituse meelelahutaja tiitel kuulub aga ameeriklasele David Gravette’ile, kes haaras teise lisasõidu käigus rula asemel BMX ratta ning jätkas sellega võistlemist. Arvestades, et ameeriklane osaleb peagi esilinastuvas komöödiaklassikas „Jackass Forever“, pole kahtlust, kust tema šõulembus pärineb.

Enne viieteistkümne BMX-i finalisti etteastet toimus ka Red Bulli parima rulatriki väljaselgitamine, mille võitis itaallane Diego Fiorese. „Ta tegi väga oskusliku ning samaaegselt raske etteaste,“ kiitis hindeid jaganud kohtunik Dave Duncan põhisõidus 14. koha saavutanud meest. GT BMX parima triki etteaste tegid ka ratturid, kelle hulgast võitis kreeklane Filippakos Baf.

BMX finaal tõi saali puupüsti täis ja pakkus palju draamat

Esimeses sõiduringis tegid tugeva esituse kolm ässa – Broc Raiford, Reed Stark ning Gaspar Guendulain, kes tekitasid ülejäänud rivaalidega turvalise punktivahe. Teine sõit muutis paremusjärjestust ning Brock Raiford võitis võistluse huilgava saali saatel.

BMX võistluse kohtunik Bart de Jong kommenteeris, et võistlus kujunes väga tasavägiseks, kus tuli valida kas kõige jõulisema etteaste või tehniliselt kõige täiuslikuma etteaste vahel. – „Broc Raiford tegi palju jõuliselt võimsaid trikke, samal ajal kui Courage Adams näitas tehnilisi oskuseid. Otsast lõpuni olid mõlemad sõidud suurepärased.“

Kohtunik De Jongi sõnul olid Tallinnas kohal oma ala tipud, kes teavad, kuidas areenist maksimum võtta ja publikule šõud pakkuda. „Tänavune võistlus oli ülimalt nauditav, rada oli unikaalne ja sellel sõitsid maailma parimad BMX-ratturid,“ kiitis ta.

Hispaanlane Courage Adams tegi ülimalt võimsa sõidu, mille eest sai 92 punkti. Energiast pakatav multitalent Reed Stark võttis rõõmuga vastu kolmanda koha 87,33 punktiga.

Kuldmedali võitnud Broc Raifordi sõnul teadis ta teisele võistlussõidule minnes, et kõik, mis ta sees on, tuleb mängu panna. „Olen nii tänulik, et kõik mu maandumised olid puhtad ja et lahkun võitjana. Superlahe on tagasi Tallinnas olla. Rada oli hea, Tallinn rokkis täiega, see oli mu esimene välisreis alates pandeemia algusest ning miski ei saaks olla parem kui minna koju Simple Sessioni kuldmedaliga,“ sõnas tänavu kaheksandat korda Tallinnas võistelnud Raiford.

Finaalpäeval said ka pealtvaatajad hääletada oma lemmiksõitja poolt. Visit Estonia publikuauhind läks rulatajatest Chris Gregsonile (USA) ja nii kohtunike kui publiku ühiseks lemmikuks sai võistluse kinni pannud Broc Raiford.

Simple Sessioni auhinnafond oli sel aastal üle 20 000 euro. Lisaks paljudele eri- ja lisaauhindadele kinkis Äike nii rula kui BMXi võitjale Eestis toodetud elektritõukeratta.

Simple Session on rahvusvaheliselt tuntud ja Eesti suurim tänavaspordisündmus, mis toimus 20.-21. augustil juba kahekümne esimest korda. Rula- ja BMX tänavasõidu distsipliinide võistlustest Põhjala tehases võttis osa kokku 61 ekstreemsportlast rula ja BMX-tänavasõidu distsipliinides. Võistluste avapäeval toimunud kvalifikatsioonisõitudele järgnes finaalide päev. Sündmust kandis üle rekordarv kohalikke ja välismaiseid telekanaleid ja meediaplatvorme, kust näeb finaale täismahus ja eredamaid hetki ka pärast ürituse toimumist.

Simple Session 21 esitlejad olid Doritos ning partnerid Red Bull, LHV Noortepank, KIA, GT Bikes, Kunstform BMX, Ampler Bikes, Heimon Kala, Visit Estonia, Äike elektritõukerattad, Oakley, Metsä Wood, Athlon, Kultuuriministeerium, Tallinna linn, Postimees, Telia ja Inspira kanal.

Ürituse lõpus hõigati välja ka Simple Session 22 toimumise aeg – 23.-24. aprill 2022. Näeme seal!