Osta pilet

Ryan Nyquist

Instagram: @ryannyquist

Vanus: 44

Pärit: Ameerika Ühendriigid, Greenville, North Carolina

Sponsorid: Haro Bikes, Rockstar Energy, Bell Helmets, CTi Kneebraces, Vans, The Space Brace, FSA MTB

Parimad tulemused

Simple Session 2005
Simple Session 2006

Hr. Nyquist on BMX legend, kes on sõitnud professionaalselt alates 1995. aastast ning on võitnud lugematu arv kuldmedaleid X Mängude BMX Dirt ja Park kategooriates. Nüüd aga juhib kolmekordne maailmameister Ameerika Ühendriikide meeskonda Olümpiamängudele nende treenerina, kuid võistleb endiselt ka ise BMX ja Slopestyle MTB üritustel.

Ryan tegi oma debüüdi X Mängudel 1997. aastal, kui sai oma esimese pronksmedali. Ta elas pikalt Greenville’is, nii-öelda BMX professionaalide linnas koos Dave Mirra ja teiste hästituntud nimedega kuni 2018. aastani. Koos tema lahkumisega jäi linn ilma ka ta kuulsast treeningkompleksist The Unit. Nüüd elab ta Wilmingtonis koos oma naise ja lastega, tal on vinge skatepark koduhoovis, kus ta treenib ise ja oma juhendatavaid.

Nyquist on hästi tuntud oma vanakooliliku stiili poolest – 4 peg’i, mõlemad pidurid ja kõrge sadulatoru – kõik sellised omadused, mida näeb tänapäevastel BMX ratastel pigem harva. Mõned aastad tagasi hakkas ta BMX kõrvalt tõsiselt tegelema ka teise spordialaga – MTB. Temast sai esimene sportlane, kes sõitis MTB võistlustel peg’idega ning tõi üllatuslikult koju ka pronksmedali samalt võistluselt – 2017 Red Bull Joy Ride Whistleris.

Videod

Tulemused

Võistlus Stiil Koht
Simple Session 2005 BMX Park 1
Simple Session 2006 BMX Tänav/Park 1
Simple Session 2015 BMX Tänav/Park 8
Simple Session 2017 BMX Park 16
Simple Session 2018 BMX Park 6
Simple Session 2020 BMX Park 8