Red Bull TV Osta pilet

Simple Sessioni võidud läksid Jaapanisse, Saksamaale, Hispaaniasse ja Šveitsi

Lõppenud nädalavahetusel, 8.-9. veebruarini Saku Suurhallis toimunud talvise ekstreemspordifestivali Simple Session 20. aastapäeva võitjateks krooniti rulasõidus Danny Leon ning BMXis Nikita Ducarroz, Felix Prangenberg ja Rim Nakamura.

Juubeliüritusel võtsid mõõtu 159 sportlast 30 riigist: 58 rulatajat, 13 naissoost BMX-trikiratturit, 51 BMX tänavaratturit ja 37 BMX pargisõitjat. Pühapäevastes finaalides osales igal alal 12 parimat.

 

Peale kuus aastat kestnud pausi tõi Simple Session tagasi naiste BMX võistlusklassi nimega Sister Session. Sellest võttis osa 13 naist maailma eri servadest ning nii mõnedki neist on oma kodumaade esindajad sel aastal Tokyos toimuvatel Olümpiamängudel, kus BMX Freestyle ja rulatamine teevad oma debüüdi. Šveitsist pärit, kuid Ameerikas elav Nikita Ducarroz võttis võidu. Jaapanlasi Olümpial esindav Minato Oike jäi teiseks ning 2018. aastal esimest korda toimunud Noorte Olümpiamängude BMX naiste klassi võitnud Lara Lessmann kolmandaks.

 

Rulasõidus võttis hispaanlane Danny Leon kulla, talle järgnesid ameeriklane Ke’Chaud Johnson hõbedaga ja sakslane Tyler Edtmayer pronksmedaliga. Ke’Chaud võitis lisaks ka Visit Estonia “Eepilise Eesti reisi” eriauhinna maandudes parima triki selleks võistluseks valitud obstaaklil.

 

“Danny lendles võistlusplatsil suure hooga ja heade trikivariatsioonidega,” ütles Suurhallis rulatamist kommenteerinud rulalegend Dave Duncan võitja soorituse kohta. “Ta libistas torudel ja võttis riske nendelt trikke välja tehes. “ Tema meelest oli härra Leoni poolt oma sõidu lõpetamine ühe võistluspäevade kõige keerukama trikiga justkui ühele väga hästi maitsvale koogile veel glasuuri peale panemine.

BMX tänavasõidus osutus järjekordselt võidukaks eelmise aasta tšempion, Saksamaalt pärit Felix Prangenberg. Teisele kohale tuli parima kvalifikatsioonisõidu teinud ameeriklane Broc Raiford ning kolmas koht läks Ühendkuningriigi mehele Alex Donnachiele.

 

Jaapani imelaps Rim Nakamura tähistas oma 18. sünnipäeva tõelise pauguga – ta võitis Simple Sessioni BMX pargisõidu võistluse! Hõbemedal läks Austraaliast pärit valitsevale maailmameistrile Brandon Loupos. Eelmine aasta kuldmedali võitnud Boyd Hilder pidi sel korral leppima pronksmedaliga, kuid võib uhkust tunda, et osales samaaegselt ka tänavasõidu finaalides.

 

“Nikital oli suurepärane stiil, hea sirutusega trikid ning ka ühed võistluse kõige keerulisemad manöövrid nagu 540 Air,” ütles üks BMX võistlejaid hinnanud kohtunikest David “Hank” Cleworth. Tema sõnul olid mõlemal mehel, Felix Prangenbergil ja Rim Nakamural laialdane ja omapärane pargikasutus, nende sooritused olid teistega võrreldes palju puhtamad ja seetõttu väärisid võitu.

 

Kvalifikatsioonides võistles 20 eestlast, neist parimaks rulatajaks osutus 28. koha saavutanud Allan Raudsepp. BMX Tänavasõidus tuli parimaks väärika 20. kohale tulnud Martti Lainevool. BMX pargisõidus tegi parima Eesti võistlejate soorituse 16. kohal lõpetanud Roomet Säälik, kelle esimene kvalifikatsioonisõit oli tegelikult ka kohtunike arvates igati finaalivääriline. Kahjuks tuli teises sõidus kukkumine, mille tõttu üldtulemus kannatas märkimisväärselt.

 

BMX-rattureid hindasid David Cleworth GBR, Markus Wilke GER, Antti Huotari FIN, Toms Silins LVA ja Achim Kujawski GER. Rulatajate seast valisid võitjad välja Dan Gates GBR, Pat Duffy USA, Vesa Ikola FIN, Kirill Korobkov RUS ja Pärtel Niitaru EST.

 

VAATA TÄIELIKKU TULEMUSTE NIMEKIRJA SIIT

Simple Sessioni finaale kandis otsepildis üle Red Bull TV, kus saatejuhtideks olid Ed Leigh ning rulaekspert Vanessa Torres ja trikiratturite seas hästi tuntud Sebastian Keep. Koha peal hoidsid rahva meeleolu kõrgel BMX võistluste ajal Andy Zeiss ja Darryl Nau, rulafännide rõõmuks aga David Duncan ja Eesti oma Kristjan Eier, kes suutis vaatamata oma esimesele suuremat sorti etteastele publiku korralikult käima tõmmata. Finaalidest tegi otseülekande ka Kanal 12.

SIMPLE SESSION 20 VÕISTLUSED JÄRELVAADATAVAD:
YOUTUBES
RED BULL TVs

Sel aastal on uhke võistluspark esmakordselt avatud lausa kaheks päevaks ka kõigile ekstreemsportlastele, kes soovivad nädalavahetusel nähtut omal nahal täpsemalt läbi seedida. Teisipäeval, 11. veebruaril toimuvad esimest korda samas pargis ka trikitõukeratturite Eesti meistrivõistlused.

 

 

Järgmine Simple Session toimub juba vähem kui aasta pärast, 6.-7. veebruar 2021!